Проектна робота



м. Фастів
Навчально – виховний комплекс «ДНЗ-ЗОШ І-ІІст.№12»



  
Пошукова акція
"Герої серед нас"



2016р.

Керівник пошукової групи:Жорник Олена Леонідівна,
педагог-організатор,
вчитель історії та правознавства
Фастівського НВК
«ДНЗ-ЗОШ І-ІІст. №12»

Учасники пошукової групи, учні Фастівського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.№12»:
1.Самар Надія Олександрівна -  учениця 9 класу
2.Огородник Сергій Вікторович –учень 9 класу                              
3.Паламаренко Андрій Юрійович–учень 9 класу                              
4.Лучко Діана Валеріївна - учениця 9 класу
5.Моренець Богдан Олександрович –учень 9 класу                              
6.Дмітрієва Марія Михайлівна  -  учениця 9 класу
7.Дубик Ілля Іванович –учень 9 класу                               
8.Дубик Анастасія Іванівна-  учениця 9 класу
9.Кайнар Катерина Василівна - учениця 9 класу
10.Савченко Анастасія Ігорівна - учениця 9 класу

Мета пошукової акції:
виховання в учнів патріотизму, розвиток їхніх творчих інтересів з краєзнавства та науково-дослідницької роботи, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України.




Дата народження: 09.10.1963 

Дата загибелі: 31.10.2014 

Звання: Лейтенант 
Підрозділ: 24-та окремамеханізована бригада 

Місце проживання: Фастів, Київська область, Украина 

Місце загибелі: Кримське, Луганська область, Украина

 (додаток 1)
Новіцький Юрій Михайлович народився 9 жовтня 1963 року в м. Фастів Київськоїобласті (додаток 2).
В 1978 році закінчив 8 класів СШ № 12 м. Фастів та поступив на навчання за фахом електрозварник СПТУ-18 м . В період з листопада 1980 року - жовтень 1981 року працював монтером колії Фастівської дистанції колії; служба в армії 1981-1983 p.p.; одаток3)
вересень1983-березень1984p.p. слюсар автопарку «Фастівськоїрай -    сільгоспхімії; одаток4)
травень 1984 р. - серпень 1984 р. робітник Фастівського ЗЕТО; грудень 1984 - листопад 2004 р. дизеліст, помічник машиніста, машиніст Фастівської дистанції колії; січень 2004 р. - жовтень 2007 p., робітник Фастівського райавтодор»; вересень 2008 р. - січень 2013 р. охоронник ТОВ «CTEJIC-1»; лютий 2013 р. - вересень 2013 р. охоронник ТОВ «ГЛАДІУС сервіс».
У молоді роки Юрій любив подорожувати, рибалити, зустрічатися з друзями, був енергійною та завзятою людиною, яку любили і поважали колеги та друзі (додаток5)
Він був працьовитим чоловіком, добрим сім’янином та лагідним батьком. У своєму житті він змінив кілька професій, але без діла не сидів. Разом з дружиною Оксаною виховував дочкуВікторію(додаток 6)
Але за справами буденними він не забував про свій чоловічий і громадський обов’язок – берегти для рідних людей мирне небо.
Мужній і дбайливий, рішучий та поміркований – таким пам’ятають Юрія його друзі та рідні, таким він назавжди залишиться у їхніх серцях(додаток7) Саме тому 16 серпня 2014 року Юрій добровольцем пішов захищати рідну землю від ворога. Маючи за спиною молоді роки військової строкової служби, він не міг залишатися осторонь того, що відбувалося. Внутрішні переконання спонукали його до рішучих дій, адже він добре пам’ятав і протягом усього життя керувався висловом - «Хто, якщо не я?..».
Потрапивши в АТО, Юрій воював у складі 24 окремої механізованої бригади. Його військові побратими говорять про нього з глибокою повагою і сумом, згадують його добру і щиру вдачу. Для них, як і для нас, Юрій – став символом самопожертви та героїзму(додаток 8).
31 жовтня 2014 року під час обстрілу позиції батареї біля села Кримське Слов'яно-Сербського району Луганської області молодший лейтенант Новіцький Юрій Михайлович при відбуксируванні автомашини з боєкомплектом мін загинув смертю хоробрих, ціною власного життя врятував від загибелі десятки військовослужбовців Збройних Сил України.
04 листопада 2014року у м.Фастів поховали 51-річного загиблого Героя України Новіцкого Юрія Михайловича. Церемонія прощання з загиблим Героєм України відбулася у міськомуПалаці Культури. У скорботі жителі міста і району не стримуючи сліз, проводжали в останню путь справжнього Героя, патріота України  (додаток9)
Представники церков різних конфесій Фастівщини відслужили панахиду за загиблимодаток10).
Похоронили Новіцкого Юрія Михайловича на Інтернаціональному кладовищі.
Вічна пам’ять Герою! І вічна слава! Герої невмирають!
Указом Президента Українивід 14 березня 2015 року за № 144/2015 Новіцький Юрій Михайлович за проявлений героїзм та мужність нагороджений орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня (посмертно).
одаток11)
Рішенням сесії Фастівської міської ради № 1-LХХ-VІ від 03.09.2015 року Новіцькому Юрію Михайловичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Фастова» (посмертно).
(Додаток 12)
На честь Новіцького Юрія Михайловича в місті Фастів перейменовано вулицю та провулок Дзержинського(зараз–вул.Ю.Новіцького, пров.Ю.Новіцького),   та   15 грудня 2015 року на фасаді КЗ ФНВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.№12» відбулося відкриття меморіальноїдошки( додаток13).
Окрім педагогів та учнів навчального комплексу, родичів та близьких Юрія Новіцького, в мікрорайон завітали перший заступник міського голови Олена Зикова, депутати Фастівської міської ради, голова міської організації ГО «Асоціація Учасників бойових дій та Учасників АТО» Юрій Соловей та побратими-захисники(додаток 14).
 Розпочалися урочистості колективним виконанням гімнуУкраїни. Право відкриття меморіальної дошки було надано дружині Юрія, Оксані Федорівні Новіцькій(додаток 15)
 Слова вдячності загиблому герою висловила перший заступник міського голови Олена Зикова, згадавши влучну фразу бійця «Я не впевнений, що повернуся живим. Але якщо не я, то хто ж?».
Наталія Базюченко, депутат Фастівської міської ради, наголосила, що на прикладі Юрія Новіцького молоде покоління має вчитися не тільки любити, але й захищати свою країну.
А Юрій Соловей нагадав усім, що саме для того, щоб діти спокійно могли ходити до школи, і поклав своє життя Юрій Михайлович. Пригадав час, проведений разом у зоні АТО, побратим Юрія - Сергій Борисюк, наголосивши, що ми маємо завжди пам’ятати своїх  Героїв.
Вічна пам'ять героя була вшанована хвилиною мовчання. 
Багато теплих слів  вдячності було сказано також учнями НВК №12. Діти говорили про неоціненний подвиг захисника, читали вірші. Завершився захід покладанням квітів до меморіальної дошки Героя, який відтепер своїмсвітлим поглядом із вічності оберігатиме.(Додаток16)

 Сценарій
проведення  урочин з нагоди відкриття меморіальної дошки
Новіцькому  Юрію Михайловичу 
Мета: виховувати любов до рідної землі, почуття патріотизму і громадського обов’язку; сприяти моральному, духовному й естетичному вихованню; вшанування мужності  та героїзму захисників  незалежності  й терторіальної цілісності.
Оформлення:меморіальна дошка, прикрита прапором, прикрашена гірляндою з квітів, свічка.
Обладнання:  підключені мікрофони, фото-, відео- зйомка
Запрошені: представники міської ради, відділу освіти , рідні,мешканці мікрорайону, учні НВК .
Герої! Герої!
         І туга, і гордість без меж!
         По серцюзновмчитьборозною
         Черговийсолдатський кортеж.
         «Не я, тодіхто? — коженкаже. —
         І ціломусвітудокаже:
         «Вітчизна нам - понад усе!»

І молиться мати й дружина:
         «Коли ж люте горе минеться?»
         І тужить уся Україна,
         І бореться, та не здається.
Герої! Герої! Герої!
         Найкращі Вкраїни сини!
Цей світ лиш врятують герої,
         Герої нової війни.
 
Ведучий1 Шановні  учні,колеги,гості ,родичі!!!Сьогодні  ми зібралися  разом,  щоб  вшанувати  ЮріяНовіцького – нашого  земляка,   випускниканашоїшколи. який поліг на сході України захищаючи  її  цілісність
Ведучий 2  24 роки нашій державі, але це лише мить, незначна частина нашого минулого. І знову життя поставило перед нами випробування: останні події  змусили кожного українця не тільки відчути, а й  зрозуміти, що ми - господарі на власній землі.
Ведучий 1 Та не всім це до душі. Сепаратисти зазіхають на територіальну цілісність нашої держави. На Сході точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Але ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.
Ведучий 2
Як голосно стогне від болю земля,
Біль у душі і печаль на очах.
Сини Українивіддалижиття
Сумуєкраїна,  плаче рідня
Ведучий 1
Мітинг, з нагоди відкриття меморіальної  дошки пам'яті Зінченка Олександра Васильовича  оголошується відкритим.
Звучить Гімн України
Ведучий1Дозвольте  представити гостей , які прибули  на   урочини  з  нагоди  відкриття  меморіальної  дошки :
  • 1.  Перший заступник міського голови Олена Зикова.
  • 2.     Депутатфастівської міської радиНаталіяБазюченко.
  • 3.     Голова міської організації ГО «Асоціація Учасників бойових дій та Учасників АТО» Юрій Соловей.
  • 4.      Дружина ЮріяНовіцького, Оксана Федорівна Новіцька та дочка Вікторія.

(учениця читає вірш)
ЛюбитиВітчизну, любитизавжди,
поля їїросні, зелені сади
і їй не жаліти за днімолоді
нікрові у битві, ні поту в труді.

ЛюбитиВітчизну, любитизавжди,
і села її і її городи,
і їйвсібажання, пориви й думки
на світлійдорозі у світлівіки.
Ведучий 2Саме так і любив своюУкраїну Юрій.  Він не побоявся поставити своє життя  на сторожіВолі та Незалежності.
Ведучий 1НародивсяНовіцький Юрій Михайлович  9 жовтня 1963 року в м. Фастів Київської області. В 1978 роцізакінчив 8 класів СШ № 12 та поступив на навчання за фахомелектрозварник СПТУ-18 м. Фастів.В період з листопада 1980 року - жовтень 1981 року працював монтером колії Фастівської дистанції колії; служба в армії 1981-1983 p.p.; потім працював  слюсарем автопарку «Фастівської рай - сільгоспхімії; був  робітникомФастівського ЗЕТО; груденя 1984 –по листопад 2004 р. дизеліст, помічник машиніста, машиніст Фастівської дистанції колії; січень 2004 р. - жовтень 2007 p., робітник Фастівського райавтодор; вересень 2008 р. - січень 2013 р. охоронник ТОВ «CTEJIC-1»; лютий 2013 р. - вересень 2013 р. охоронник ТОВ «ГЛАДІУС сервіс».
Ведучий2У знамениту 24-ту Залізну імені князя Данила Галицького окрему механізовану бригаду молодший лейтенант Но­віцький потрапив добровольцем у середині серпня.
Ведучий 1Незабаром Юрія було призначено командиром мінометного взводу мінометної батареї.На початку вересня 2014 року було оголошено так зване перемир’я, проте щодня продовжували гинути наші бійці.Терористи ніколи не дотримуються слова.
Ведучий 2 31 жовтня село Кримське, що на Луганщині, накривш квальний вогонь ворожих “Градів”. Під обстріл потрапили і позиції підрозділу молодшого лейтенанта Новіцького.
Ведучий 1Не обійшла біда  наше  місто. Юрій Михайлович став третім  фастівчанином, який поліг смертю героя за рідну Батьківщину.Він кинувся  рятувати людей і техніку, але у цей час поруч від детонації спалахнула машина з боєкомплектом.Численні опіки та поранення, на біль та скорботу рідних і близьких, на нашу скорботу, виявилися несумісними із життям...
Ведучий 2 І знову безкрайнє горе родини та близьких. І знову – сльози на жіночих щоках, міцно стиснуті чоловічі щелепи та кулаки, ріка печальних квітів.
Ведучий1   Таким він був, таким він є, таким він залишиться навіки.
Ведучий  2 Право  відкрити  меморіальну  дошку  надаєтьсядружиніЮріяМихайловича,ОксаніФедорівніНовіцькій

(учень читаєвірш  Мамо, не плач, я повернусь весною)
Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибкупташинкоювдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду.

Голубко, не плач.
Так судилося, ненько,
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько
Розкажу, як мається в доміновім.

Меніколискову ангел співає
I рана смертельна уже не болить.
Тизнаєш, матусю, й тут сумнобуває
Душа за тобою, рідненька, щемить.

Мамочко, вибач за чорнухустину
За те, щовіднинібудеш сама.
Тебе я люблю. I люблю Україну
Вона, як і ти, була в мене одна
Ведучий1
Запрошуємо  до  слова:
1.     Заступника  міського голови Зикову Олену Борисівну
2.     Депутата  фастівської міської радиБазюченко Наталію Миколаївну
3.      Голову міської організації ГО «Асоціація Учасників бойових дій та Учасників АТО» Соловей Юрія
Ведучий  1
Вони по-різному проходили свій шлях.
Хтосьбуввжебатьком,хтосьчекавдитину.
Лише війнаміцнийзалізнийцвях,
Так несподівано забила в домовину.
Ведучий 2 .
А скількибуло в кожного ідей?
Зробити хату, вироститисина.
Щоднявтрачаєммужніх ми людей.
І ускорботі плаче Україна.

Ведучий  1
Скількище буде цихстрашнючихднів?
Коли снаряди перестанутьвжелітати?
Так важко нам дивитися на вдів,
А щеболючіше – як плаче вхатімати.
Ведучий 2
Страшенноважко, що настав той час,
Коли мою країнуроздирають.
Та ми, Герої, не забудем, Вас
Тому, що в нас ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ
. СЛАВА УКРАЇНІ.
   Усі: Героям слава!
Вудучий 1 Просимо присутніх покласти квіти до меморіальної дошки  Юрія  Новіцького(Покладання квітів під музику «Пливе кача»)
Вудучий 1 Дорогі присутні! Схилімо голови перед світлою пам’яттю загиблих в зоні АТО фастівчан ,зокрема випускника нашої школи, пошануймо героїв Небесної Сотні  і всіх українців, які віддали своє життя за самостійність  і незалежність України хвилиною мовчання. Вічна пам’ять загиблим героям ! (звучить  метроном)
Звучитьпісня «Свіча» у виконанніСамар Надії та учениць  4 класу
в  кінці діти ставлять лампадки на стіл біля дошки
Ведучий2
Запрошується  до  слова  дружина   героя Оксана Федорівна Новіцька.
(учень читаєвірш)
Вони  Герої ! Слава Їм!
Кричали звідусіль
Це вилунало із сердець
Це був як крик душі
Вони стояли Всі за нас ,
Тепер лежать в землі.
І очі їх  Закриті там,
Але не сплять вони.
Хоробрість їх не знала меж,
Під кулі вони йшли.
Яки щит, грудьми закрили нас,
Бажали зберегти.

Батьки кричали звідусіль:
«Чому не я? Чому мій син?»
І зрозуміли що вони,
Зробили вибір свій.
Ще сльози й біль, що розрива,
Серця людей, бо їх нема.
Нема тепер вже біля нас,
Але є в памяті крізь час.
Безсмертні душі ваші з нами,
Вам вічна слава і пошана,
Спасибі, що оберігали нас.
 Ведучий2  Урочиста лінійка з нагоди відкриття меморіальної дошки оголошується закритою. (звучить гімн)
(ученицячитає вірш)
Моя Україно! Садизабуяли,
В озерах пливутьголубі небеса. 
Печаль і тривога у серцізів'яли, 
Квітуєнавколочарівна краса.
Моя Україно! Ти сильна й багата,
У тебе мільйонинайкращихсинів, 
І мова твоя, солов'їна й крилата, 
Щесвітупокажевеличний мотив.
МояУкраїно, народ мійкоханий,
Брати-українці, мої земляки! 
Здоров'я і щастя вам, ріднікраяни, 
Добробуту, миру на довгі роки.

Список використанихджерел

1)Патріотичніакварелі: формуваннясвідомогогромадянина-патріотаУкраїни: http://repository.kristti.com.ua/handle/eiraise/253

2) «Державні нагороди та нагородженні в Україні» енциклопедичне видання, видавничий дім «Новий час»; Київ 2015, ст. 86
































Фастівський  навчально-виховний комплекс «ДНЗ-ЗОШ І-ІІст.№12»



Суспільно-значущий
 проект
 «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину»

«Не запитуй, що країна може зробити для тебе,
запитай, що ти можеш зробити для своєї країни»
Джон Кеннеді, президент США


Координатори проекту:
Заступник  директора з навчально-виховної роботи
 ФНВК«ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.№12»  –Ренкас
M.В.
Педагог-організатор
 ФНВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.№12» –Жорник О.Л.
Голова учнівської ради
ФНВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІ ст. №12» - Самар Надія


Мета проекту:
·        виховання патріотизму,  почуття власної гідності, глибокої поваги та громадянської позиції школярів, прагнення стати повноправними громадянами  своєї держави ;
·        відродження, вивчення та  примноження традицій і звичаїв українського народу,  благодійної діяльності;
·        підвищення моральної культури школярів;
·        розвиток у учнів ранньої соціальної активності та усвідомлення суспільної позиції;
·        виховання почуття самосвідомості, власної значущості та творчої ініціативи учнів;
·        забезпечення ефективної та прозорої допомоги і підтримки учасникам антитерористичної операції на сході України та сім’ям біженців з Донецької та Луганської області, діти яких навчаються в Фастівському НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст. №12»
Основні завдання проекту:
·        інформаційно-роз`яснювальна робота серед учнів та батьків школи;
·        проведення фольклорних та етнографічних фестивалів, вечорів
української  пісні, етновечірок, конкурсних заходів;
·        створення|створіння| умов для  збереження|зберігання| дітьми і  підлітками традиційної
культури свого народу;
·        пошукова робота щодо виявлення учасників АТО серед батьків учнів та випускників школи;
·        організація та проведення масових заходів з метою зборів коштів для учасників АТО та сімей біженців зі східного регіону;
·        організація адресної допомоги учасникам АТО та сім’ям біженців (речі першої необхідності, грошова допомога).
·        створення банку даних учнів, випускників та батьків Фастівського НВК №12, що постраждали під час АТО:
-волонтерів серед батьків, активістів громадських організацій, що займаються волонтерством;
-сімей біженців.
Актуальність проекту:
Найскладніша політична ситуація в Україні торкнулася серця та розуму кожної людини. Ми зрозуміли, що не можна залишатися байдужими до подій, що формують наше сьогодення та творять майбутнє. Проект «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину»  
 - ініційований  учнівським самоврядуванням школи. Результативність роботи його учасників підтверджується конкретними соціально-значущими діями.Ми стверджуємо, що небайдужість – це не просто риса характеру, це самореалізація, , це результат!
Характеристика проекту
Учасники проекту:  учні 1-9 класів
Співучасники проекту:адміністрація, вчителі, батьки
База реалізації проекту:  Фастівський навчально – виховний комплекс «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.. №12»
за кінцевим результатом–практико - орієнтований
за змістом- позапредметний
за кількістю учасників– груповий
за ступенем самостійності– частково пошуковий
Термін реалізації проекту – початок: вересень 2015р.
                                                  закінчення: травень 2016 р.
Ресурси:
  інформаційні – доступ до Інтернету, література;
  матеріальні – наявність комп’ютера, сканера,  аркуші паперу.
Тип проекту:
практико-орієнтований, колективний, довготривалий

Очікувані результати:
·        Активізація волонтерського руху.
·        Перетворення учнів з об'єктів виховного впливу на суб'єкти виховної діяльності.
·        Набуття учнями таких моральних цінностей як милосердя, толерантність, бажання допомогти ближньому.
·        Створення здорового мікроклімату в школі, активізація процесу згуртування учнівського колективу.
·        Розвиток життєтворчості учнів.
Планування реалізації проекту
№ з/п
Що потрібно зробити перед початком проекту?
Хто це зробить або допоможе зробити?
Коли це слід зробити?
1
Знайти та зібрати матеріали, що будуть використовуватися  проекті
Учні , педагог-організатор
Під час підготовки до проекту
2
Встановити до папки «Вибране» закладки на сайти, які будуть використовуватися в проекті
Учні , педагог-організатор
Під час підготовки проекту
3
Провести додаткове заняття з учнями
педагог-організатор
На початку проведення проекту, перед підготовкою презентацій
4
Отримати допомогу від інших організацій (батьківської та шкільної ради)
Батьки, учні
Протягом проведення проекту
5
Розмістити готові роботи на  шкільному  стенді
педагог-організатор
Протягом роботи над проектом
6
Запросити директора школи,представників адміністрації для ознайомлення з роботою учнів
Учні
За два дні до презентації робіт
7
Запросити батьків для допомоги
Учні
Під час підготовки проекту
8
Переконатися, що учні попередньо мають відповідні навички роботи з комп'ютером, та забезпечити умови навчання для. тих, хто таких навичок не має


педагог-організатор
На початку роботи над презентацією

План робота над проектом
№ з/п
Що потрібно зробити протягом проекту?
Хто це зробить або допоможе зробити?
Коли це слід зробити?
1
Оголошення мети, завдань проекту
Заступник директора, педагог- організатор
На початку проведення проекту
2
Проглянути разом з учнями відібраний для проекту матеріал, надати рекомендації для подальшої роботи
педагог- організатор
Протягом проведення проекту
3
Організувати самостійну роботу учнів у проекті
педагог- організатор
Протягом проведення проекту
4
Обговорити з учнями майбутню форму подання результатів проекту
педагог- організатор
На початку проведення проекту
5
Зробити фотографії учнів за роботою
Редколегія
Протягом проведення проекту
6
Оцінити учнівські матеріали
Адміністрація,учні
Після презентації та протягом проведення проекту
7
Провести обговорення матеріалів проекту в цілому, отримати відгуки про те, наскільки вдалим він був (власні висновки, висновки учнів, батьків)
Адміністрація, вчителі,учні, батьки
Після проведення проекту

Опис проекту
Громадянин України формується з дитинства, удосконалюється в юності, утверджується у зрілості, формується на позитивному прикладі родини, школи, колективу, суспільств . Сьогодні ми – українці, громадяни вільної, незалежної держави.. Наші предки мріяли бачити свою країну унікальним культурним та духовним осередком, у ній – єдиний та дружний народ, процвітаючу націю та квітучу мову. Лідери учнівського самоврядування ФНВК№12   щиро вірять, що героїчні подвиги  українського народу виховують в молодого покоління бажання будувати в собі упродовж життя свій  храм Героїзму, Відданості, Добра, Краси і Правди. Проект «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину»     об'єднав у дитячому гурті усіх  хто не байдужий до долі України,  цікавиться   вивченням, збереженням, примноженням традицій і звичаїв українського народу, пропагуванням історії рідного краю, його культурного минулого і сьогодення.
 Реалізуючи проект, ми намагались створити позитивну атмосферу спілкування, дати можливість усім набути унікального соціального досвіду.
І. Підготовчий етап
Розпочався проект «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину»  з 1 вересня проведенням святкової лінійки та Першого уроку  на тему «Ми- нація єдина, ми- діти твої, Україно»(додаток4).
ІІ. Етапи діяльності
          У рамках проекту проводилась  ціла низка  різноманітних  виховних заходів. А саме:
·        акція «ДОПОМОГА ВОЇНАМ АТО»
·        шкільний збір –  класних лідерів «Змінимо світ на краще»,
·        конкур віршів до Дня писемності «Я люблю Україну»,
·        вечір-зустріч з земляками-воїнами АТО
·        урок -реквієм  «Солоний Хрещатик»до відзначення Дня пам’яті Небесної Сотні(додаток 1)
·        відкриття меморіальної дошка Герою-земляку Ю.Новіцькому;
·        етнічний виховний захід «Андріївські вечорниці» (додаток 2);
·        «Покровськй ярмарок» та фестиваль «Козацької пісні».

 Важливе місце займає також пошукова і дослідницька робота. Організовувались краєзнавчі подорожі, акції та  пошукові проекти.
Справжню романтику юності, відчуття господаря власної долі, організатора цікавих і потрібних справ переживають лідери шкільного самоврядування  під час екскурсій і походів по  рідному краю.
Соціальний ефект від впровадження проекту«Наша Україна» 3-4 класах :  шукаючи шляхи і способи розв'язання проблем, діти за допомогою батьків опановують навички дослідження, пошуку, творчості, які їм неодмінно знадобляться у майбутній професійній діяльності (додаток 3).
Учні проходять шлях від активних учасників краєзнавчих вікторин, виховних заходів, краєзнавчих, пошукових експедицій  до слухачів   та  учасників відділення МАН. Так , голова учнівського самоврядування Самар Н. працювала над роботою   «Герої не вмирають …»
ІІІ. Захист проекту
 Після виконання завдань проекту інформаційні дані у вигляді фото, відео матеріалів, а також письмової розповіді розміщуються на сайті школи,  та на шпальтах міської  газети «Перемога».
Соціальне значення та післядія проекту:
Наш  проект є справді соціально важливим. Нехай поки що на рівні  школи чи класу, але він діє! Нам приємно, що учні нашої школи  не бояться говорити про свої патріотичні погляди, цікавляться фольклором свого рідного краю, вільно висловлюють свої думки на папері. А проекти такої спрямованості, як наш , спонукають замислитися: «А що саме Я можу зробити для своєї країни?» Та найголовніше, своїм проектом ми намагалися показати, що Україна потребує кожного з нас, щоми потрібнісвоїйдержаві та народові. Від того, як ми навчимося бути добрими громадянами, залежить наше майбутнє.Від нас залежить, якою стане наша рідна держава – сильною і розвиненою, з високим рівнем життя її громадян чи слабкою, залежною від волі інших держав, з незахищеним і малозабезпеченим населенням.
І саме нам, молоді, будувати майбутнє України!

Немає коментарів:

Дописати коментар